TDK C2012X5R1C225M125AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT: 2x1.25x1.25mm
NRND
价格与库存
数据表和文档
TDK
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.30%
Stock
49,988
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
10V 2.2uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK212BJ225KG-T
16V 2.2uF X5R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A225KOFNNNE
KYOCERA AVX0805ZD225MAT2A
0805 2.2 uF 10 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0805 2.2 uF 16 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 2.2uF 16V X5R 20% Pad SMD 0805 85C T/R
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20
Capacitor Ceramic, 2.2Uf, 16V, X5R, 20%, 0805; Capacitance:2.2Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:C Series; Product Length:2.01Mmrohs Compliant: Yes |Tdk C2012X5R1C225M125AA