KYOCERA AVX 0805ZD225MAT2A
0805 2.2 uF 10 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.16%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENLMK212BJ225MG-T
0805 2.2 uF 10 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 2.2uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 2.2uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK212BJ225MG-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 2.2 uF, ± 20 %, 0805, X5R, RoHS
0805 2.2 uF 10 V ±20 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 2.2muF ±20% X5R
Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 20% SMD 0805 85°C Embossed T/R
CERAMIC CAPACITOR, 2.2UF, 10V, X5R, 20%, 0805, FULL REEL