TDK C2012X5R1C105M085AA
16V 1uF X5R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
TDK
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+126%
符号封装
SnapEDA
Stock
56,190
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X5R
X5R
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
850 µm
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 2012M/0805
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 16V 1muF ±20% X5R
KYOCERA AVX0805YD105MAT2A
0805 1 uF 16 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21A105KBCLNNC
50V 1uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21A105KACLNNC
25V 1uF X5R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
C Series 0805 1 uF 16 V ±20 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:2x1.25x0.85mm
CAPACITOR CERAMIC, 1UF, 16V, X5R, 20%, 0805, FULL REEL
Cap Ceramic 1uF 16V X5R 20% Pad SMD 0805 85C T/R
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.85 ± 0.10