TDK C1608X7R1A105M080AC
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 / 1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
3 个月趋势:
-40.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
44,645
Authorized Distributors
3
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %