TDK C1005X7R1H682K050BA
Multilayer Ceramic Capacitor, 6800 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
element14 APAC
Newark
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2018-12-31
LTD Date2018-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
50V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B682KA5NNNC
25V 6.8nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 6.8 nF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
16V 6.8nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK105B7682KV-F
0402 6800 pF 25 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
描述
C Series 0402 6.8 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
CERAMIC CAPACITOR, 6800PF, 50V, X7R, 0402
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 6800, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP, 6800PF, 50V, 10%, X7R, 0402; Capacitance: 6800pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series TDK; Operating Tempe