TDK C1005C0G1H030B050BA
50V 3pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
3 pF
3 pF
3 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
0402 50 V 3 pF ±0.25 pF C0G Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 3.0pF 50volts C0G +/-0.1pF
Samsung Electro-MechanicsCL05C030BB5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 3 pF, 50 V, ± 0.1pF, C0G (NP0), 0402 [1005 Metric]
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0402 / Cap Ceramic 3pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125°C T/R
CGA 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 3pF
描述
C Series 0402 3 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TDK C1005C0G1H030B050BA CERAMIC CAPACITOR 3PF 50V, C0G/NP0, 0.1pF, 0402
Cap Ceramic 3pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=3pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 3.33% +Tol, 3.33% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 3e-06uF, Surface Mount, 0402
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 3, TOL: +/-0.10PF, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP, 3PF, 50V, C0G/NP0, 0402; Capacitance: 3pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.1pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series TDK; Operating Temp