TDK C0603X5R1A103M030BA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT: 0.6x0.3x0.3mm
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页4 年前
TDK
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
99,070
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
300 µm
300 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENLMK063BJ103MP-F
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0201
16V 10nF X5R ±20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0201
10V 10nF X5R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK063BJ103KP-F
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0201
描述
0201 10V X5R 10nF 20% multilayer ceramic capacitor
Cap Ceramic 0.01uF 10V X5R 20% Pad SMD 0201 85C T/R
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 10000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
CAP, 0.01µF, 10V, 20%, X5R, 0201; Capacitance: 10000pF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: C Series TDK; Operating Temp