TAIYO YUDEN CB2016T2R2MV
Inductor Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.6A 0.169Ohm DCR 0806 Automotive T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
33,808
Authorized Distributors
4
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
600 mA
630 mA
630 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
169 mΩ
169 mΩ
169 mΩ
Q Factor
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
7.96 MHz