Eaton MS3112E22-55PZ
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
数据表和文档
IHS
Datasheet76 页6 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+88.89%
备用零件
Price @ 1000
Stock
147
Authorized Distributors
2
Gender
Male
Male
Number of Positions
55
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2019-08-12
相关零件
Circular Connector, Mil-C-26482G Series I, Plug, 55, Pin, Solder, Panel Mount
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-20-41S(025)
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
ITT / CannonKPT02E20-41SW
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT03A-20-41P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Jam Nut 41 Terminal 1 Port
描述
Conn Circular PIN 55 POS Solder ST Flange Mount 55 Terminal 1 Port