ITT / Cannon KPT02E20-41SW
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页6 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,246
Authorized Distributors
5
Gender
Female
Female
Number of Positions
41
Mount
Box, Flanges, Panel
Box
Box
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT03A-20-41P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Jam Nut 41 Terminal 1 Port
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT2E20-41S-EX
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder Pin ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
描述
Circular Connector, Receptacle, Size 20, 41 Position, Box; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:41; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT02E20-41SW