ROHM MCR10EZHFLR240
240 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZHFLR240 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
Introduction Date2006-03-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6DQJR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6DQJR22V
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.24ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.25W 1/4W 240mOhm ±250ppm/C
RES LOW RESISTANCE 0805 0.24 OHM 1/8W 1% SMD