Panasonic ERJ-6DQJR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERJ-6DQJR24V13,8365KTape & Reel
9h
TTIERJ-6DQJR24V05KTape & Reel
14h
NewarkERJ6DQJR24V05KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-6DQJR24V05KBulk
AvnetERJ-6DQJR24V05K
4d
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.79%
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR24JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.24ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6DQFR24V
Res Thick Film 0805 0.24 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityRLP73N2AR22JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRL73K2AR22JTD
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R22L
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R25L
Res Thick Film 0805 250m Ohm 5% 1/8W ±600ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
240 mOhms 5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.24ohm, 0.3464V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR24V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R24, 0.5W, 0805; Resistance:0.24Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR24V