Panasonic ERJ-6DQJR22V
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
TE Connectivity / AMP6-1622825-9
Res Thick Film 1206 0.22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73N2AR22JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRL73K2AR22JTD
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R22L
Res Thick Film 0805 0.22 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6DSJR20V
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R2L
Res Thick Film 0805 0.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.22ohm, 0.3317V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CURRENT SENSE RES, 0R22, 0.5W, 0805
Panasonic ERJ6DQJR22V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R22, 0.5W, 0805; Resistance:0.22Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR22V