ROHM MCR01MZPF1200
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR01MZPF1200 符号、封装和 3D STEP 模型。
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07120RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07120RL
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F120R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
MCR Series 0402 120 Ohm ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 120Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 120ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402