KOA Speer RK73H1ETTP1200F
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Future Electronics
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.35%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07120RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07120RL
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F120R
Res Thick Film 0402 120 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F110R
Res Thick Film 0402 110 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-07121RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 121Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Anti-Sulfured Thick Film 0402 120 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H Series 0402 120 Ohm ±1% 0.1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 120ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 120R, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP1200F
0402 (1005Metric) 0402 RK73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 120Ohms ±100ppm/C
SMD Resistor 0402 120Ω ±1% 1/10W ±100ppm/℃
制造商别名
  • KOA
  • KOA Speer Electronics Inc
  • KOA SPEER ELECTRONICS
  • KSE
  • KOA CORP
  • SPEER
  • KOA SPEER ELECTRONIC
  • KOA EUROPE
  • GLOBAL
  • KOA CORPORATION
  • KOA Speer Elec
  • KSE INC
  • KOA EUROPE GMBH
  • KOA SPEER ELECT
  • KOA ELECTRONICS
  • KOA KAOHSIUNG CORPORATION
  • KOA SPEAR ELECTRONICS
  • KOA Kaohsiung Corp
  • PowerL
  • RALE
  • KOA SPEEL
  • KOA SPEAR
  • KOA DENKO
  • KOASPR
  • KOA ELEC
  • KOASPeeR
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RK73H1ETTP 1200F