Recom Power RP40-243.3SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2: ; V. In: 18-36; V. Out: 3.3; mA. Out: 8000
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Recom Power
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerRP40-2405SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 8000
TDK-LambdaPXF60-24S3P3
Power Supply; 46W46W1836VDCDCDC; PCB Mount; Input 1836VDC; Output 3.3V 14A; 46W
Recom PowerRP40-2415SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 2666
Murata Power SolutionsUVQ-12/8-D24P-C
DC DC CONVERTER 12V 96W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 8A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsUVQ-12/8-D24PB-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 8A 96W 8-Pin
Murata Power SolutionsUVQ-12/8-D24N-C
描述
40W Dc/Dc-Converter Powerline 2"x2" 1.6Kv Reg 2:1 Rohs Compliant: Yes |Recom Power RP40-243.3SG
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 26.4W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 3.3out