Recom Power RP40-2405SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2: ; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 8000
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页6 年前
element14 APAC
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+66.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerRP40-243.3SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 18-36; V. Out: 3.3; mA. Out: 8000
Recom PowerRP40-2415SG
40W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x2 1.6kV reg 2:; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 2666
TDK-LambdaPXF60-24S05
Power Supply; 60W60W1836VDCDCDC; PCB Mount; Input 1836VDC; Output 5V 12A; 60W
TDK-LambdaPXF60-24S3P3
Power Supply; 46W46W1836VDCDCDC; PCB Mount; Input 1836VDC; Output 3.3V 14A; 46W
Module DC-DC Single-Out 5V 10A 50W Screw Mount/Through Hole 7-Pin Quarter Brick
Murata Power SolutionsUVQ-12/8-D24PB-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 8A 96W 8-Pin
描述
Isolated Board Mount Dc/Dc Converter, Dip, Fixed, Through Hole, 40 W, 5 V, 8 A Rohs Compliant: Yes |Recom Power RP40-2405SG
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 40W DC/DC 1.6kV REG 2:1 18-36Vin 5Vout
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
RP40 Series 5 V 8 A 40 W Single Output DC-DC Converter
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 8A 40W 9-Pin Tube
DC/DC Conv 18-36V:5V 8000mA 40W 2x2inch
Recom DCDC, RP40 G, 18 ¡ú 36 V , 5V , 40W
DC-DC CONVERTER, RP40-2405SG 40W 5VDC O/P
DC/DC CONVERTER, 40W, 2:1, 5V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:40W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:8A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output