Recom Power R-78HB9.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 14-72; V. Out: 9.0; mA. Out: 500
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
-5.86%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78HB5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Recom PowerR-78E5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 7-28; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Recom PowerR-78C9.0-1.0
1A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 12-42; V. Out: 9.0; mA. Out: 1000
Texas InstrumentsPT5111N
Switching Regulator, Voltage-mode, 2.6A, 800kHz Switching Freq-Max, Hybrid
Traco PowerTSR 1-2490
1 Amp POL switching regulator, 4.6 to -36 VDC input, pos.-pos. circuit, LM78 compatible, SIP-3
Traco PowerTSR 1-24150
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 4.5W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 9V 0.5A 4.5W 3-Pin SIP Tube
R-78HB Series Single Output 9 V DC/DC Converter - SIP-3
Recom 80099172 R-78HB9.0-0.5 DC/DC Converter 14-72V In 9V Out
Non-Isolated DC/DC Converters 0.5A DC/DC REG 14-72Vin 9Vout
RECOM SWITCHING REGULATOR, 14 - 72V INPUT, 9V OUTPUT, 0.5A
Recom R-78HB9.0-0.5 スイッチングレギュレータ
Recom , R-78HB , 9V , 14 ¡ú 72V
Dc-Dc Converter, 9V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:4.5W; Output Current Max:500Ma; Product Range:R-78Hbxx Series; Dc/Dc Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage Dc Min:14V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78HB9.0-0.5