Recom Power R-78HB5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页6 年前
Upverter
Recom Power
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78E5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 7-28; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Recom PowerR-785.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 6.5-32; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Recom PowerR-78HB24-0.3L
Power Supplies - Board Mount Dc Dc Converters |Recom Power R-78HB24-0.3L
Traco PowerTSR 1-2465
1 Amp POL switching regulator, 4.6 to -36 VDC input, pos.-pos. circuit, LM78 compatible, SIP-3
Traco PowerTSR 1-2450
描述
RECOM SWITCHING REGULATOR, 9 - 72V INPUT, 5V OUTPUT, 0.5A
Recom International R-78HB5.0-0.5 DC/DC Converter SIP3 9-72V In 5V Out
DC-DC CONVERTER, 5V, 0.5A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 2.5W; Output Voltage Nom.: 5V; Output Current Max: 500mA; DC / DC Converter Output Type: Fixed; DC / DC Converter Mounting: Through Hole; Input Voltage DC
Dc/Dc Converter, 2.5W, 5V, 0.5A, Sip; Tipo De Conversor Dc/Dc:Sip; Convertidor Dc/Dc, Montaje:Agujero Pasante; Núm. De Salidas:1; Potencia De Salida Máx.:2.5W; Corriente De Salida Máx.:500Ma; Tensión De Entrada Dc Mín.:9V |Recom Power R-78HB5.0-0.5