Recom Power R-78HB6.5-0.5L
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 6.5; mA. Out: 500
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页6 年前
Recom Power
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+84.55%
符号封装
下载
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Recom PowerR-78HB5.0-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Recom PowerR-78HB5.0-0.5L
CUI IncV7806W-500
Switching Regulator, 0.5A, 800kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
Recom PowerR-78HB3.3-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 3.3; mA. Out: 500
CUI IncV7803W-500
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 3.25W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 6.5V 0.5A 3.25W 3-Pin SIP Tube
Non-Isolated DC/DC Converters 0.5A DC/DC REG 9-72V in 6.5Vout
RECOM SWITCHING REGULATOR, 9 - 72V INPUT, 6.5V OUTPUT, 0.5A
DC/DC Conv 9-72V:6.5V 0,5A 3,25W SIP3
IC MCU 32BIT 6MB FLASH 416PBGA
Dc-Dc Converter, 6.5V, 0.5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:3.25W; Output Current Max:500Ma; Product Range:R-78Hbxx Series; Dc/Dc Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage Dc Min:9V Rohs Compliant: Yes |Recom Power R-78HB6.5-0.5L