Recom Power R-78HB5.0-0.5L
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 5.0; mA. Out: 500
Production
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet7 页6 年前
Future Electronics
Recom Power
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+80.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
Introduction Date2014-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Switching Regulator, 0.5A, 800kHz Switching Freq-Max, Hybrid, PSIP3
CUI IncV7805W-500
Recom PowerR-78HB6.5-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 6.5; mA. Out: 500
Recom PowerR-78HB6.5-0.5L
Recom PowerR-78HB3.3-0.5
0.5A DC/DC-Converter 'INNOLINE' SIP3 reg; V. In: 9-72; V. Out: 3.3; mA. Out: 500
CUI IncV7803W-500
描述
DC-DC CONVERTER SWITCHING REGULATOR, 9 - 72V INPUT, 5V OUTPUT, 0.5A
Recom 80099158 R-78HB5.0-0.5L DC/DC Converter 9-72V In 5V Out Bent pins
DC-DC CONVERTER, 5V, 0.5A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 2.5W; Output Voltage Nom.: 5V; Output Current Max: 500mA; DC / DC Converter Output Type: Fixed; DC / DC Converter Mounting: Through Hole; Input Voltage DC
Dc/Dc Converter, 2.5W, 5V, 0.5A, Sip; Tipo De Conversor Dc/Dc:Sip; Convertidor Dc/Dc, Montaje:Agujero Pasante; Núm. De Salidas:1; Potencia De Salida Máx.:2.5W; Corriente De Salida Máx.:500Ma; Tensión De Entrada Dc Mín.:9V |Recom Power R-78HB5.0-0.5L