Panasonic HL2-HTM-DC24V-F
Electromechanical Relay DPDT 10A 24VDC 650Ohm Top Flange
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet6 页18 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Electro Sonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
相关零件
HL Series 10 A DPST 24 VDC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicHL2-H-DC24V-F
HL Series 10 A DPST 24 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
PanasonicHJ2-L-T-DC24V
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
NTE ElectronicsR14-11D10-24P
RELAY-10AMP 24VDC DPDT WITH PC BOARD MOUNT TERMINALS | NTE Electronics Inc. R14-11D10-24P
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
TE ConnectivityR10-E1W2-V700
Electromechanical Relay DPDT 7.5A 24VDC 700Ohm Plug-In
描述
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
HL2 Relay (Top mount)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V