Panasonic HL2-HP-DC24V-F
HL Series 10 A DPST 24 VDC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
Obsolete
数据表和文档
element14
Datasheet6 页18 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Panasonic
Electro Sonic
Future Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2020-06-01
相关零件
PanasonicHL2-H-DC24V-F
HL Series 10 A DPST 24 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
Electromechanical Relay DPDT 10A 24VDC 650Ohm Top Flange
PanasonicHJ2-L-T-DC24V
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
NTE ElectronicsR14-11D10-24P
RELAY-10AMP 24VDC DPDT WITH PC BOARD MOUNT TERMINALS | NTE Electronics Inc. R14-11D10-24P
TE Connectivity4-1440000-2
Electromechanical Relay SPDT 10A 24VDC 820Ohm Through Hole
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
描述
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V / HL Series Line Extension Compact, High Capacity Power Relay
Power Relay 24VDC 10A DPDT(20.8x27.2x36.9)mm THT Automotive
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), DC Input, AC Output
POWER RELAY, 24VDC, 10A, DPDT, PCB
Relay, Dpdt, 250Vac, 30Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Hl Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250Vac; Relay Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Panasonic HL2-HP-DC24V-F