Panasonic HJ2-L-T-DC24V
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet12 页15 年前
Datasheet10 页20 年前
Datasheet0 页0 年前
IHS
Electro Sonic
DigiKey
Master Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicHJ2-T-DC24V
PanasonicHJ2-DC24V
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT (28x21.5x35.5)mm Plug-In General Purpose Relay
PanasonicHJ2-L-DC24V
Power Relay 24VDC 7A DPDT(28x21.5x40.8)mm Plug-In
NTE ElectronicsR14-11D10-24P
RELAY-10AMP 24VDC DPDT WITH PC BOARD MOUNT TERMINALS | NTE Electronics Inc. R14-11D10-24P
Schneider Electric782XBXM4L-24D
Schneider Electric General Purpose Relay; 15A; DPDT; 24VDC; 8-Blade; LED; Mechanical Indicator; Test Button
TE Connectivity9-1415001-1
TE Connectivity DPDT PCB mount Non-Latching Relay, 24V dc Coil, 12 A
描述
HJ2 Relay (Plug-in w/ indicator & test button)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 0.037A (Coil), 24VDC (Coil), 900mW (Coil), 7A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount