由其分销商提供的 Panasonic ERZ-E10A391 的描述。
ZNR MOV TRANSIENT,SURGEABSORBER,E SERIES / ZNR SURGE ABSORBERS SERIES E DIA10 D TYPE 390V
E Series 390 V 4.5 kA Varistor 11.5mm Disc Straight Lead Through Hole
VARISTOR, ZNR TRANSIENT / SURGE ABSORBER 390(V) STRAIGHT LEADS
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Pitch: 7.5 mm Direct voltage max.: 320 V Energy: 99 J Surge current: 4500 A
Panasonic ERZE10A391 - Varistors (ZNR Surge Absorber)
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ERZE10A391TVS Varistor, E10 Series, 300 V, 385 V, 650 V, Disc 11.5mm, Absorber
TVS Varistor, 250 VAC, 320 VDC, ERZ E10, 650 V, Disc, Radial Leaded, 11.5 mm, Zinc Oxide Non-Linear Resistor (ZNR)
VARISTOR 390V 4.5KA DISC 11.5MM
Var MOV 250VAC/320VDC 4500A 390V Radial Bulk
M-Varistor ZNR Ø11,5mm 250V 390V 4500A
Varistor, 91J, Through Hole Mount
Varistor, Large Surge, Transient, 390V; Voltage Rating Vac:300V; Voltage Rating V Dc:385V; Product Range:E10 Series; Clamping Voltage Vc Max:650V; Varistor Case Style:Disc 11.5Mm; Varistor Type:Zinc Oxide Non-Linear Resistor (Znr); Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERZE10A391
Surge Absorber Units, 390V, 4500A