Bourns MOV-14D391KTR
Varistor, Metal Oxide, 390V, 14Mm, 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MOV-14D391KTR
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.81%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
Introduction Date2011-12-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
845V 0.6W 468pF@1kHz 125J 415V 320V 459V 4500A Radial Leaded Varistors ROHS
LittelfuseV300LA20AP
LA Series 405 VDC 300 V RMS 870 V ClA 1200 A 400 pF Radial Lead Varistor
Metal oxide varistor, radial, VV 430 V, 4500 A, 350 V (DC), 275 V (AC), ±10 %, 115 J
TVS Varistor, MOV, 300 V, 415 V, MOV-14DxxxK, 775 V, Disc 14mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV300LT20AP
METAL-OXIDE VARISTOR Varistor, 405V, 77J, Through Hole Mount
LittelfuseV300LS20AP
LS Series 470 V 4.5 kA 400 pF 1 Circuit Through Hole Varistor Disc 14mm
描述
650V 0.6W 100J 612pF@1kHz 320V 250V 351V 4500A Radial Leaded Varistors ROHS
Var MOV 250VAC/320VDC 4500A 390V Thru-Hole Radial T/R
Varistor, 100J, Through Hole Mount
TVS Varistor, 250 VAC, 320 VDC, MOV-14DxxxK, 650 V, Disc, Radial Leaded, 16.5 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
650V 320V 250V 390V Plugin Varistors ROHS
VARISTOR, METAL OXIDE, 390V, 14MM, 10%; Voltage Rating VAC: 250V; Voltage Rating V DC: 320V; Product Range: MOV-14DxxxK Series; Clamping Voltage Vc Max: 650V; Varistor Case Style: Disc 14mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor