Panasonic ERJP14F1100U
Res Thick Film 1210 110 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Newark
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
29,812
Authorized Distributors
6
Resistance
110 Ω
110 Ω
110 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
相关零件
PanasonicERJ-14NF1100U
Res Thick Film 1210 110 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 110 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210FR-07110RL
Res, 110R, 1%, 0.5W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC1210FR-07110RL
PanasonicERJ-U14F1100U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 110ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14NF1000U
Res Thick Film 1210 100 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 110ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 110 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP14F1100U - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 110 Ohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14F1100U
RES, 110R, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 110ohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tol
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 110 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 2.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1210