Panasonic ERJB1CJR012U
High Power Typre Chip Resistor, 1020, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-B1CJR012U
数据表和文档
Panasonic
Newark
DigiKey
Electro Sonic
Introduction Date2012-01-15
相关零件
PanasonicERJ-B1CJR011U
Res Thick Film 1020 0.011 Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
TE ConnectivityTLM2HER012JTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.012 Ohm 5% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR012U
Res Thick Film 1020 0.012 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res, 0R012, 0.75W, Thick Film, 2010 Rohs Compliant: Yes |Koa UR73D2HTTE12L0F
TE ConnectivityTLM2HER012FTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.012 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Metal Strip 2010 0.012 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP1-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.013 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.012ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.011ohm, 0.0742V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
描述
RES THICK FILM 0.012 OHM 1W 5% 1020 SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.012ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0,350ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Panasonic ERJB1CJR012U - Current Sensing Chip Resistors
High Power Typre Chip Resistor, 1020, 5% 7 inch re
RESISTOR, WIDE TERMINAL, 0R012, 2010, 5%; Resistance:0.012ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 350ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2010; Series:ERJB1