Panasonic ERJ-B1CJR011U
Res Thick Film 1020 0.011 Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页11 年前
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-01-15
相关零件
PanasonicERJB1CJR012U
High Power Typre Chip Resistor, 1020, 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-B1CJR012U
PanasonicERJC1CFR012U
Res Thick Film 1020 0.012 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJC1CFR01U
Res Thick Film 1020 0.01 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010JK-070R01L
Res Thick Film 2010 0.01 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 0.011 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2176157-1
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.01 Ohm 5% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
描述
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.011ohms 5% Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.011ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0,350ppm/Cel, Surface Mount, 1020
1206 Wide terminal SMD resistor, 2010 Wide termina
Panasonic ERJB1CJR011U - Current Sensing Chip Resistors
Thick Film Resistor, 0.011Ohm, 5%, 2010; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:0.011Ohm; Potencia Nominal:2W; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tipo De Resistencia:2010 Wide; Tipo De Empaquetado:Cinta Precortada |Panasonic ERJ-B1CJR011U