Panasonic ERJ-U1TF2401U
Res Thick Film 2512 2.4K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.03%
备用零件
Price @ 1000
Stock
27,375
Authorized Distributors
6
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 2512 2.4K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-072K4L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC2512FK-072K4L; 2.4 kOhm; 2512; 1 %; Thick Film
PanasonicERJ-1TNF2401U
Res Thick Film 2512 2.4K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF2201U
Res Thick Film 2512 2.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 2.55K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-072K2L
Res Thick Film 2512 2.2K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 2400ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 2.4k Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 2.4 kΩ, 1 W, ±1 %, ERJU1TF2401U
Thick Film Resistors - SMD 2512 1% 2.4Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 2.4KOHM
Panasonic ERJU1TF2401U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 2.4 Kohm, 1 W, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF2401U
RES, 2K4, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 2.4kohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleranc