Panasonic ERJ-U1TF1203U
Res Thick Film 2512 120K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Electro Sonic
Farnell
Burklin Elektronik
Authorized Distributors
5
Resistance
120 kΩ
120 kΩ
120 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-S1TF1203U
Res Thick Film 2512 120K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF1203U
Res Thick Film 2512 120K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 121000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 130K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 127K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-07110KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 110000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 120000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 2512 120K OHM 1% SMD
Thick Film Resistors - SMD 2512 1% 120Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 120KOHM
Panasonic ERJU1TF1203U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 120K, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 120kohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleran
Res, Thick Film, 120K, 1%, 1W, 2512; Resistance:120Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF1203U