Panasonic ERJ-U14F15R0U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERJ-14NF15R0U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0715RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F15R0U
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 15Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-S14F15R0U
Res Thick Film 1210 16.2 Ohm 1% 1/3W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 15OHM
Panasonic ERJU14F15R0U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistor, Thick Film, 15Ohm, 1%, 1210; Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU14F15R0U
RES, 15R, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 15ohm; Product Range: ERJU14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)