Vishay CRCW121015R0FKEA
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 15Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.11%
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-14NF15R0U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJP14F15R0U
Yageo GroupRC1210FR-0715RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 15Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F13R7U
Res Thick Film 1210 13.7 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 16.5 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 14.7 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW121015R0FKEA; 15 Ohm; 1210; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1210 0.5 W 15 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 15Ohm ±100ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 15 OHM, 500mW, 1%
SMD Resistor 1210 15Ω ±1% 0.5W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 15R, 1%, 0.5W, 1210, Reel; Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW121015R0FKEA.