Panasonic ERJ-U14F13R0U
Res Thick Film 1210 13 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Electro Sonic
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,290
Authorized Distributors
6
Resistance
13 Ω
13 Ω
13 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
PanasonicERJ-14NF13R0U
Res Thick Film 1210 13 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 13 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14F13R0U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 13ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJP14F12R0U
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 12 ohm, 500 mW, 1%, 200 V
Yageo GroupRC1210FR-0712RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 12Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 13OHM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 13 Ohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU14F13R0U
Panasonic ERJU14F13R0U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 13R, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 13ohm; Product Range: ERJU14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)