Vishay CRCW121013R0FKEA
Res Thick Film 1210 13 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Newark
X-ON
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Stock
27,391
Authorized Distributors
4
Resistance
13 Ω
13 Ω
13 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-14NF13R0U
Res Thick Film 1210 13 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F13R0U
PanasonicERJP14F12R0U
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 12 ohm, 500 mW, 1%, 200 V
Yageo GroupRC1210FR-0712RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 12Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 13ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 13Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:13ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes