Panasonic ERJ-U02J102X
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页8 年前
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2GEJ102X
Resistor Thick Film 0402 1K Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0402J1K0
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-071KP
62.5mW Thick Film Resistors ±5% ±100ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ2GEJ112X
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
63mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1000Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
Thick Film Resistors - SMD 0402 5% 1.0Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 1KOHM
Panasonic ERJU02J102X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
SMD Resistor 0402 1KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃
RES, THICK FILM, 1K, 5%, 0.1W, 0402; Res; RES, THICK FILM, 1K, 5%, 0.1W, 0402; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Met; Available until stocks are exhausted