Panasonic ERJ-U02F5103X
Res Thick Film 0402 510K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet3 页8 年前
3 个月趋势:
+43.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-U02F4703X
Res Thick Film 0402 470K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-U02F4993X
ERJ Series 0402 499 kOhm ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ2RKF5103X
Res Thick Film 0402 510K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 470K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 0402 510K OHM 1% SMD
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 510KOHM
Res, 510K, 1%, 0.1W, Thick Film, 0402; Resistance:510Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant, High Reliability Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U02F5103X