Panasonic ERJ-U02F4990X
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页8 年前
3 个月趋势:
-3.65%
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 510ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-U02F5360X
Res Thick Film 0402 536 Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF4990X
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2RKF4750X
Res Thick Film 0402 475 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
描述
ERJ Series 0402 499 Ohm 0.1 W ±100 ppm/°C Anti-Sulfurated Thick Film Resistor
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 499OHM
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 499Ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
Resistance:499ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:ERJ-U02 Series; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes