KOA Speer SG73P1ETTP5100F
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 510ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-U02F5600X
Res Thick Film 0402 560 Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-U02F4750X
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 475ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
CRCW Series 0402 0.2 W 510 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 560 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
125mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 510Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR SG73P 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.125W 1/8W 510Ohm ±200ppm/C
Res, 510R, 1%, 0.125W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa SG73P1ETTP5100F