Panasonic ERJ-U02F4701X
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet6 页8 年前
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-U02F5101X
Res Thick Film 0402 5.1K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF4701X
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 4.99K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 4.75K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2RKF4751X
Res Thick Film 0402 4.75K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4700ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
100mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0402 4.7 kOhm 0.1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Panasonic ERJU02F4701X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 4K7, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 4.7kohm; Product Range: ERJU02 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%;