Panasonic ERJ-U02F3301X
Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.86%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,627
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-U02F3011X
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3010ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ2RKF3301X
Res Thick Film 0402 3.3K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF3001X
Res Thick Film 0402 3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 3300ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
3.3 kOhms 1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotiv
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 3.3Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 3.3KOHM