Panasonic ERJ-U02F1501X
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1500ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Newark
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.37%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
62,454
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
200mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ2RKF1501X
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKF1601X
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.4K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJ Series 0402 1.5 kOhm ±1% 0.1 W ±200ppm°C Anti-Sulfurated Thick Film Resistor
RES 1.5K OHM 1% 1/10W 0402 SMD