Vishay CRCW04021K50FKEDHP
200mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页8 年前
Datasheet10 页9 年前
Datasheet10 页10 年前
Datasheet6 页11 年前
Datasheet10 页9 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-7.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2RKF1501X
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKF1601X
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.4K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW Series 0402 0.2 W 1.5 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 0402 1.5K OHM 1% 1/8W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 1500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;1.5 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
SMD Resistor 0402 1.5KΩ ±1% 200mW ±100ppm/℃
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 1.5kOhm ±100ppm/C
RES, 1K5, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 1.5kohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device