Panasonic ERJ-S6QJR43V
Res Thick Film 0805 0.43 Ohm 5% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页11 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR43JTD
Res Thick Film 0805 0.43 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6DQJR43V
Res Thick Film 0805 0.43 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity2-2176054-4
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRLP73N2AR39JTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.39ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRL0805JR-070R39L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 0805 390mOhm 5% Paper T/R
PanasonicERJ-6BQJR43V
Thick Film Chip Res 0805 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6BQJR43V
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 0.43Ohm, 5% +/-Tol, 150Ppm/Cel, 0805
0805 ANTI-SULFURATED RESISTOR, LOW OHMIC / 0805 ANTI-SULFURATED, 0.43 OHM, 5%
0805 Anti-Sulfurated 0.43 Ohm 5% Rohs Compliant: Yes