Panasonic ERJ-6DQJR43V
Res Thick Film 0805 0.43 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
3 个月趋势:
-31.10%
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR43JTD
Res Thick Film 0805 0.43 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2-2176054-4
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity2-2176054-4
Yageo GroupRL0805JR-070R47L
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R4L
Res Thick Film 0805 0.4 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.43ohm, 0.4637V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Panasonic ERJ6DQJR43V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R43, 0.5W, 0805; Resistance:0.43Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6DQJR43V