Panasonic ERJ-6BQJR43V
Thick Film Chip Res 0805 Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6BQJR43V
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2002-02-12
相关零件
TE ConnectivityRLP73N2AR43JTD
Res Thick Film 0805 0.43 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6RQJR47V
Thick Film Chip Res, 0805, Low ohmic,5% 0.47ohm, 7
PanasonicERJ-6RQJR39V
Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP6-1622825-1
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP5-1622825-9
SMD Current Sense Resistors, RL73 Series, 0.39 ohm, 125 mW, - 5%, 1.11 V, 0805 [2012 Metric]
RCWL Series 0805 0.125 W 0.47 Ohm ±5 % ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 430 mΩ, 0.33 W, ±5 %, ERJ6BQJR43V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.43ohm, 0.3767V, 5% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.333W 1/3W 430mOhm ±250ppm/C