Panasonic ERJ-S1TJ100U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet8 页8 年前
Future Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,863
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ100U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity1622820-4
3520 Series 6432 10 Ohm 1 W ±5 % Surface Mount Thick Film Chip Resistor
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512 / 10 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
TE Connectivity1622820-4
Res Thick Film 2512 10 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Res Thick Film 2512 10 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Thick Film Chip Res, Anti Sulfur, 2512 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-S1TJ100U
10¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.4mm*3.2mm*700¦Ìm
Anti-Sulfur Resis 2512 10Ohm 5% 1W