Panasonic ERJ-B3CJR039V
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 5% 0.5W 0ppm/°C to 300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页11 年前
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6BWJR036V
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR039V
ERJ Series 0805 0.039 Ohm 0.5 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity / AMP2-2176155-8
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.039 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Paper T/R
PanasonicERJ-6BWFR036V
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.039ohm, 150V, 5% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0508
0805 Wide terminal SMD resistor, 0805 Wide termina
RES, THICK FILM, 0R039, 5%, 0.5W, 0805
Panasonic ERJB3CJR039V - Current Sensing Chip Resistors
Resistor, Thick Film, 0.039Ohm, 5%, 0805; Resistance:0.039Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:0508 [1220 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-B3CJR039V