Panasonic ERJ-6BWFR036V
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Farnell
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-52.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
相关零件
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.033ohm, 0.0908V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 0.033 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 0.039 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res, 0R036, 0.33W, Thick Film, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa UR732ATTD36L0F
Res Thick Film 0805 33m Ohm 1% 1/4W ±1200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 36mOhm ±200ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.036ohm, 0.1342V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 0805 CASE 36MOHM +/-1%.5W +/-200PPM/C
Panasonic ERJ6BWFR036V - Current Sensing Chip Resistors
SMD Thick Film 0805 0,5W 1% 0,036R
RESISTOR, 0805, 0R036, 1%, 0.33W; Resistance: 0.036ohm; Resistance Tolerance: ± 1%; Power Rating: 330mW; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Resistor Element Material: Thick Film; Resistor Case Style: 0805; Resistor Mounting
Res, R036, 1%, 0.5W, Thick Film, 0805; Resistance:0.036Ohm; Product Range:Erj-6Bw Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BWFR036V