Panasonic ERJ-6BWJR036V
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Burklin Elektronik
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2009-12-28
相关零件
PanasonicERJ-6BWJR033V
Res Thick Film 0805 0.033 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6BWFR036V
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6BWFR033V
Res Thick Film 0805 0.033 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.036 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP3-2176054-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.033ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.033ohm, 0.0642V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Thick Film Chip Res, 0805, Low Ohmic,5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6BWJR036V
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 36mOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Res, 0805, Low ohmic,5% 36 mili o
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.036ohm, 0.1342V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 0805